Zarządzanie flotą samochodową

Zarządzanie flotą samochodową

Flota samochodowa czyli inaczej tabor samochodowy to zespół wszelkich samochodów w ramach jednego przedsiębiorstwa, które mogą służyć różnym celom, na przykład tabor autobusowy czy tabor maszyn drogowych.

Administrator floty firmowych pojazdów odpowiedzialny jest za utrzymanie wszystkich samochodów w ciągłej gotowości do pracy. I nie ma tu znaczenia czy zarządza flotą kilku, czy kilkuset samochodów.

Rynek flotowy w naszym kraju ewoluuje w kierunku oferowania swoich usług coraz większej liczbie klientów. O ile dawniej z takich usług korzystały raczej firmy mające kilkadziesiąt samochodów, tak obecnie klientem flotowym mogą być nawet te firmy, które mają zaledwie kilka pojazdów.

Poszukując rzetelnej firmy, której ze spokojem można powierzyć zarządzanie flotą samochodową, warto zajrzeć na strony internetowe, gdzie wiele z nich oferuje swoje usługi.

Wśród ciekawych propozycji pojawiają się na przykład zapewnienia kompleksowych usług serwisowych na terenie całego kraju. Oferowane są także bezpłatne, profesjonalne systemy zarządzania flotą online. Firmy konkurują ze sobą w zakresie redukcji kosztów serwisowania, ułatwiają klientom uzyskanie pełnej kontroli nad pojazdami.

Zarządzanie flotą samochodową to niełatwa sprawa. Warto więc wziąć udział w szkoleniu, które pozwoli  poszerzyć naszą wiedzę na temat najistotniejszych zagadnień dotyczących funkcjonowania flot wykorzystywanych w działalności firm, a tym samym podniesie nasz poziom kompetencji w zakresie umiejętności zarządzania.

Na szkoleniu poznamy sposoby finansowania samochodów oraz zagadnienia dotyczące doboru kryteriów przy wyborze konkretnych typów, marek i modeli do floty firmowej. Dowiemy się co wybrać, zakup czy leasing. Nauczymy się identyfikować koszty eksploatacyjne związane z użytkowaniem pojazdów. Zapoznamy się z tematyką ubezpieczeń komunikacyjnych oraz szkód we flocie firmowej, a także zaopatrzenia pojazdów firmowych w paliwo. Poznamy podstawowe systemy wsparcia informatycznego i telemetrycznego w zarządzaniu flotą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *