Z wizytą u ortodonty w gabinecie

Z wizytą u ortodonty w gabinecie

O zęby trzeba dbać już od maleńkości – ja osobiście wyznaje taka zasadę i moje dziecko raz na pół roku prowadzę do dentysty, który czuwa nad jej zębami i pięknym uśmiechem. I podczas jednej z takich wizyt zostaliśmy skierowani na wizytę do ortodonty, ponieważ mojej córce zaczęły krzywo wyrastać stałe zęby.

Dlatego trzeba systematycznie odwiedzać dentystę, który wcześnie wykryje wszelkie nieprawidłowości i będzie można zacząć je wcześnie leczyć. Na pewno wiecie, że każdą chorobę trzeba zdusić w zarodku, wtedy jest większa szansa na wyleczenie.

Tak samo jest w przypadku zębów

Ortodonta dziecięcy przyjął nas bardzo szybko i kazał nosić stale sumiennie aparat, który nie był jeszcze stały. Był to model, który dziecko swobodnie może zdejmować i nie brać go do szkoły. Dopiero po zajęciach w szkole, kiedy jest w domu może go zakładać. Jeżeli i Wy widzicie, że zęby Wasze dziecka nie idą równo to warto zabrać go jak najszybciej na wizytę do specjalisty. Aparaty, które nie są stałe, tylko wyjmowane mają szanse zaleczyć wadę zgryzu również. Na pewno od lekarza usłyszycie, że Wasze dziecko ma nosić go sumiennie, przynajmniej po kilka godzin dziennie i na całą noc, dzięki temu efekty będą o wiele lepsze i prawdopodobnie stały aparat na zęby nie będzie Wam potrzebny. Ja jeszcze mam czas, to znaczy moja córka i na razie zatrzymaliśmy się na aparacie wyjmowanym. Jednak czasem chociażbyśmy nie wiadomo jak się starali to będzie konieczny aparat stały, który założy ortodonta na kilka lat. Na jak długo dokładnie to już zależy od decyzji samego lekarza.

O wszystkim zostaniecie na pewno poinformowani na wizycie

Przykrą wiadomością jest fakt, że ten rodzaj aparatu jest kosztowny. Nasz fundusz tego nie finansuje i trzeba z własnej kieszeni wyłożyć pieniądze na ten cel. Jednak na zdrowi (oraz na pięknym uśmiechu) dziecka się nie oszczędza. Jeżeli będzie taka konieczność mam nadzieje, że znajdziecie dla waszych pociech miłego ortodontę, który przyjmie Was serdecznie i pomoże uzyskać proste zęby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *