W prosty sposób zadbaj o piękny uśmiech swojego dziecka

W prosty sposób zadbaj o piękny uśmiech swojego dziecka

Dbamy o nasze dzieci jak tylko potrafimy – dajemy im miłość, ciepło ubieramy, karmimy tak, by rosły zdrowo i robimy wszystko, by czuły się bezpieczne. Wtedy mamy pewność, że rozwijają się prawidłowo i są zdolne do poznawania otaczającego je świata oraz stawanie naprzeciw niespodziankom od losu.

Dzieci wymagają od nas znacznie więcej uwagi, niż osoby dorosłe, a to dlatego, że są często aktywniejsze, nieco bardziej beztroskie, a ich organizmy – chociaż wydaje się, że wytrzymalsze – są delikatne i kruche. To samo tyczy się zębów naszych pociech. Ich prawidłowe rośnięcie wymaga czasem odpowiedniej korekty, ponieważ krzywy zgryz w wieku dziecięcym tylko nasili problemy w dorosłości.

Pierwsze oznaki

Jeśli widzimy, że zęby dziecka nie wyglądają prawidłowo (i mowa tu o odpowiednim kierunku i ułożeniu zębów, nie wymagajmy od sześcio-siedmioletniego dziecka uśmiechu gwiazdy kina), wybierzmy się w poszukiwaniu pomocy. Z pewnością rady udzieli ortodonta dziecięcy. Dokona on diagnozy stanu uzębienia oraz potwierdzi problem lub uspokoi nas, jeśli to tylko błędne przypuszczenie.

W przypadku, w którym konieczna będzie jednak interwencja, ortodonta ma do dyspozycji rożne narzędzia, które przywrócą równą linię zębów – może dokonać montażu stałego aparatu lub (stosowanego głównie dawniej i przy niewielkiej wadzie) przepisania plastikowego smoczka-aparatu, który podczas ssania wyrównuje uzębienie do swojego lekko zaokrąglonego kształtu. Nie można też od razu zakładać aparatów stałych tam, gdzie przewiduje się wypadanie mleczaków, bo takie rozwiązanie nie da kompletnie nic.

Inwestycja na przyszłość

Zadbanie o zdrowe zęby zarówno w kwestii ich pojedynczego wyglądu jak i całego równego uśmiechu zaprocentuje na przyszłość, a nasza pociecha będzie mogła bez wstydu i krepowania się uśmiechać szeroko, a kto wie, może kiedyś ten uśmiech doprowadzi ją do zdjęcia na okładce jakiegoś czasopisma? Tak czy inaczej, jeśli zdrowie dziecka jest naszym priorytetem, udajmy się do ortodonty, by skontrolował poprawne rośnięcie zębów, które zostają nam na całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *