W jaki sejf warto zainwestować?

W jaki sejf warto zainwestować?

Zakup sejfu to spory wydatek, a jeśli dodatkowo chodzi o sejf do wbudowania w ścianę lub podłogę, co sama operacja montażu wymaga niemałych nakładów finansowych. Tańszym rozwiązaniem będzie w takiej sytuacji sejf wolnostojący, ale tu znowu pojawiają się pytania o bezpieczeństwo. Czy więc warto inwestować w sejf? A jeśli tak, to w jaki sejf?

To, jaki sejf kupimy zależy w dużej mierze od tego, co będziemy w nim przechowywać. Jeżeli będą to na przykład dokumenty lub papiery wartościowe, to niezłym rozwiązaniem są sejfy ognioodporne. Jeżeli mamy dużo wartościowej biżuterii sejf domowy o wysokiej klasie bezpieczeństwa będzie dobrym pomysłem. Niestety musimy wiedzieć, że sejf uniwersalny, to znaczy taki, który skutecznie chroni nasze dobra przed ogniem, jak przed włamaniem jest wyjątkowo drogi. Dlatego, zanim dokonamy zakupu sejfu, jasno określmy swoje preferencje i potrzeby.

Przede wszystkim powinniśmy też wybierać produkty znanych i renomowanych firm. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie, czy konkretny model sejfu, który oferuje nam sprzedawca, posiada atest Instytutu Mechaniki Precyzyjnej w Warszawie i czy został przetestowany i posiada Certyfikat Przeciwwłamaniowy zgodnie z VdS 2450/EN 1143 -1 kl. I-IV lub z odpowiednią normą dla wyższej klasy ochrony. Jeśli wszystko jest w porządku, to znaczy że kupujemy produkt wysokiej jakości, co do którego skuteczności nie będziemy mieli wątpliwości.

Sam sejf najlepiej jest kupować przed remontem domu lub mieszkania, lub planować przy jego urządzaniu. Sam montaż sejfu, jeżeli ma być on wmontowany w ścianę czy też w podłogę, to proces problematyczny i wiążę się z dokonaniem kilku przeróbek. Remont nie ma znaczenia, jeśli planujemy zakupić sejf, który będzie po prostu stojącą szafą lub kasą pancerną. Tego typu sejfy służą na przykład do przechowywania broni myśliwskiej, co jest wymagane ustawą. Pamiętajmy też, żeby dokładnie określić nasze potrzeby w zakresie skuteczności ochrony. Im większa ochrona przed ogniem lub włamaniem, tym co zrozumiałe wyższa będzie cena takiego urządzenia.

Sprawdź ofertę na https://www.saffort.pl/sejfy-ognioodporne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *