Trzy powody, dla których warto zastanowić się nad leasingiem samochodów

Trzy powody, dla których warto zastanowić się nad leasingiem samochodów

Zakup samochodu osobowego wiąże się z wysokimi kosztami. Są one odczuwane nie tylko przez osoby fizyczne, ale i przez przedsiębiorców. Ci ostatni bardzo często określają swoją sytuację finansową jako niestabilną, a mimo to trudno myśleć im o funkcjonowaniu firmy bez samochodu. Na szczęście, z pomocą przychodzi im operacyjny leasing samochodowy. Dlaczego warto się nim zainteresować?

Droższe auto w przystępnej cenie

Gdy na zakup samochodu decyduje się osoba fizyczna, zwykle staje ona przed koniecznością podjęcia decyzji kompromisowej. Z jednej strony ma ona pewne wyobrażenie na temat idealnego samochodu, z drugiej strony zaś – trzeźwo ocenia swoje możliwości finansowe. W firmie kompromis taki nie zawsze jest możliwy, a zakup droższego auta zazwyczaj jest koniecznością. Leasing okazuje się w takim przypadku wybawieniem zwłaszcza, że kredyt pozwala na amortyzowanie wartości samochodu jedynie do określonej kwoty. Oczywiście, przepisy związane z prawem podatkowym w kontekście leasingu także się zmieniają, nie ogranicza to jednak poziomu opłacalności tego rozwiązania.

Możliwość rozłożenia w kosztach wysokich wydatków

Wspomniane już przepisy podatkowe nie są tak często wzmiankowane bez przyczyny. Dla wielu osób leasing samochodowy jest przecież atrakcyjny przede wszystkim dlatego, że stwarza możliwość obniżenia wysokości zobowiązań podatkowych. Wydatki związane z leasingowanym samochodem stają się kosztami tak samo, jak w momencie podjęcia decyzji o tym, że samochód stanie się częścią majątku firmowego.

Mniejsza ilość formalności

Bez względu na to, czy prowadzi się dużą, czy też niewielką firmę, ilość formalności, z jakimi ma się wówczas do czynienia, potrafi być przytłaczająca. Każda okazja do ich obniżenia jest więc przyjmowana z ulgą. Gdy mamy do czynienia z leasingiem samochodowym, przeważnie ograniczają się one do przedstawienia dokumentów rejestrowych firmy oraz dokonania wpłaty wstępnej, potem zaś przedsiębiorca może już cieszyć się leasingiem. Także czas, jaki jest niezbędny do podjęcia decyzji o tym, że leasing zostanie przyznany, jest krótszy niż ma to miejsce w przypadku kredytu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *