Piękny uśmiech – czego o nim nie wiesz?

Piękny uśmiech – czego o nim nie wiesz?

Każdy z nas wie jak ważna jest higiena jamy ustnej i regularne wizyty u stomatologa. Już od najmłodszych lat odwiedzamy lekarza. Czasami są to tylko wizyty kontrolne, czasami leczenie ubytków, ale często są to również problemy ze zgryzem lub usuwanie innych wad ortodontycznych.

Według opinii specjalistów problemy te najlepiej rozwiązywać w jak najwcześniejszym okresie życia, gdyż wtedy kości są jeszcze nie w pełni ukształtowane i stosunkowo łatwo wyeliminować dany problem. Dlatego też każdy rodzic który zauważy u swojego dziecka problemy ze zgryzem, powinien jak najszybciej udać się do dentysty. Wskazany w tym wypadku będzie ortodonta dziecięcy. Lekarze tej specjalności są dostępni zarówno w służbie zdrowia państwowej jak i w prywatnej.

Odpowiedni wybór

Wybór takiego lekarza zależy więc zarówno od zasobności naszego portfela lub od czasu jaki możemy poświęcić na oczekiwaną wizytę. Jedno jest pewne, z pewnością do takiej wizyty należy doprowadzić i ściśle stosować się do zaleceń lekarza. Zazwyczaj robi on dokładny ogląd jamy ustnej dziecka, często wykonuje stosowne prześwietlenie a później wdraża leczenie. Najczęściej jest to wskazanie do założenia aparatu ortodontycznego. Są różne typy takich aparatów. Wybór zależy przede wszystkim od rodzaju wady. Część aparatów jest stała, a część zakładana jest tylko na jakiś czas. Niestety aparaty stałe są dużo droższe, ale są też dużo bardziej wygodne i nie przeszkadzają dziecku w codziennym życiu.

Aparaty wyjmowane nie są zbyt chętnie noszone przez dzieci

Zazwyczaj więc są mniej skuteczne. Jeśli więc możemy sobie pozwolić na zakup aparatu stałego, z pewnością warto to zrobić. Może nie od razu, ale z pewnością w przyszłości, nasze dziecko doceni to co dla niego zrobiliśmy. Będzie się mogło cieszyć pięknym, zdrowym uśmiechem co jest ważne w dorosłym życiu. Pamiętajmy więc, że wizyta u ortodonty dziecięcego to nie fanaberia, ale konieczność. Robimy to przecież w trosce o przyszłość naszego kochanego dziecka. A na tym oszczędzać z pewnością nie należy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *