Kwiaciarnia dobrym pomysłem na własny biznes

Kwiaciarnia dobrym pomysłem na własny biznes

Zastanawiając się jaką firmę założyć, wiele osób decyduje się postawić na kwiaciarnię. Bez wątpienia jest to biznes, który większości z nas kojarzy się z naprawdę przyjemną i przede wszystkim lekką pracą. Tymczasem okazuje się, że praca w kwiaciarni wymaga nierzadko bardzo rannego wstawania, często wiąże się z koniecznością cięcia drutu czy dźwigania ciężkich przedmiotów. Jeśli jednak będzie odpowiednio prowadzona, jest szansa na to, że zapewni naprawdę niemały zysk. O czym jednak trzeba pamiętać, kiedy decydujemy się otworzyć kwiaciarnię?

Podejmując decyzję o założeniu kwiaciarni, należy zastanowić się między innymi nad tym skąd będziemy czerpać kwiaty, bez których żadna kwiaciarnia nie może przecież istnieć. Obecnie większość kwiaciarzy stawia na zakupy na tak zwanych giełdach kwiatowych. Jest to rozwiązanie oferujące ogromny wybór, ale jednocześnie wiążące się z koniecznością bardzo wczesnego wstawania, które nie wszystkim odpowiada. Dodatkowo takie giełdy nie działają na ogół codziennie. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być skorzystanie z usług firm, które zajmują się dowozem kwiatów pod wskazany adres. Dostarczają one nie tylko same kwiaty, ale również dodatki zielone. Jeśli jednak i takie rozwiązanie nie jest dla nas odpowiednie, zostaje nawiązanie bezpośredniego kontaktu z producentami kwiatów. Wielu z nich bardzo chętnie decyduje się dostarczać kwiaty bezpośrednio do kwiaciarzy. Właściciel kwiaciarni kupuje kwiaty nieco taniej, ma gwarancję dostaw i świeżości towaru, a producent wie, że sprzedaży swoje róże czy inne kwiaty. To rozwiązanie bardzo korzystne dla obu stron.

Same kwiaty nie zagwarantują jeszcze powodzenia. Trzeba pamiętać, że do pracy w kwiaciarni potrzebne są rozmaite akcesoria, do których zalicza się między innymi sekatory, noże, gąbki florystyczne, taśmy florystyczne, a nawet drut. Bez nich wykonanie wielu kompozycji roślinnych okazuje się być po prostu niemożliwe. Zwiększają one możliwości kwiaciarza, sprawiając tym samym, że mamy większe szanse na klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *