Kwiaciarnia: co jest potrzebne, aby działała sprawnie?

Kwiaciarnia: co jest potrzebne, aby działała sprawnie?

Kwiaciarnia to doskonały pomysł dla tych, którzy zastanawiają się nad założeniem własnej firmy. Trzeba jednak pamiętać, że kwiaciarnia również wymaga niemałych nakładów finansowych. Same kwiaty to bowiem zbyt mało, aby kwiaciarnia przynosiła oczekiwany zysk. Co trzeba kupić, decydując się na otwarcie kwiaciarni? Spróbujemy podpowiedzieć.

Chcąc prowadzić kwiaciarnię, należy pamiętać o zakupie odpowiednich narzędzi do cięcia kwiatów i drutu. Jeden sekator to jednak zbyt mało. Trzeba pamiętać, aby zakupić ich przynajmniej kilka. Do tego niezbędne będą noże i nożyczki. Za pomocą nożyka można bez trudu oczyścić łodygi róż z kolców, które utrudniają układanie bukietu. Używając sekatory, nożyczki i nożyki, trzeba pamiętać, aby po każdym zastosowaniu je dezynfekować. W efekcie nie będzie ryzyka przenoszenia szkodliwych dla roślin bakterii.

W kwiaciarni przydatne są także gąbki do układania kwiatów. Dzieli się je na te do kwiatów sztucznych oraz do kwiatów żywych. Te drugie wymagają namoczenia przed rozpoczęciem układania kwiatów. Woda znajdująca się w ich wnętrzu sprawia, że kwiaty cięte dłużej zachowują świeżość. Gąbki są niezastąpione, jeśli chcemy swoim klientom oferować również kompozycje roślinne, w tym także kosze kwiatowe. Ogromnym plusem gąbek florystycznych jest możliwość ich dowolnego cięcia. Nie ma więc żadnego trudu z dopasowaniem wielkości i kształtu gąbki do naczynia, w którym ma powstać kompozycja.

W kwiaciarni potrzebne są również rozmaite wstążki i kokardy. Zazwyczaj sięga się po nie wówczas, gdy zamierzamy dodatkowo ozdobić bukiet. Obecnie w sprzedaży dostępne są wstążki wykonane nie tylko z plastiku, ale również rozmaitych tkanin. Wśród materiałów dekoracyjnych wymienić należy również włókno kokosowe oraz sizal. Sprawdzają się one doskonale w nowoczesnych bukietach. Dodawać można je zarówno do bukietów przeznaczonych dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Dobrze prowadzona kwiaciarnia może zapewnić naprawdę niemały zysk. Oczywiście wymaga również niemałych nakładów finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *