Kalkulator OC i AC

Kalkulator OC i AC

Mimo że od lat na każdej stronie internetowej zajmującej się ubezpieczeniami istnieje kalkulator ubezpieczenia samochodu, to jednak kierowcy wstrzymują się z korzystania z ich usług i wybierają bezpośrednią wizytę u ubezpieczyciela. Wynika to z kilku kłamstw i mitów, które niestety nadal obowiązują w przestrzeni publicznej.

Wiele osób, które nie chcą korzystać z kalkulatora, uważa, że ten pokazuje fałszywe stawki

Tymczasem kalkulator ubezpieczenia samochodu, to ten sam kalkulator, jakiego używają towarzystwa ubezpieczeniowe. Błędnie wyliczone składki z reguły wynikają z pomyłki ubezpieczonego. Ważne jest więc, aby dane, które przekazujemy w formularzu, były prawdziwe. Tymczasem wiele osób, próbuje za pomocą sztuczek zaniżyć wysokość składki, efektem czego sam kalkulator oczywiście ją wyliczy, ale towarzystwo ubezpieczeniowe po sprawdzeniu dokumentów, odmówi podpisania takiego ubezpieczenia.

Niektórzy z nas sądzą z kolei, że kalkulator ubezpieczenia samochodu nie uwzględnia zniżek. To kolejny mit, który jak poprzedni wynika z podawania złych danych lub pomyłek przy samym wpisywaniu. Jeśli podamy wszystkie wymagane informacje, czyli dane ubezpieczanego pojazdu, informacje o sposobie użytkowania pojazdu oraz dane właściciela pojazdu to kalkulator ubezpieczenia samochodu dokona wyceny i wskaże wartość zniżek, na jakie możemy liczyć w danym towarzystwie.

Inni kierowcy narzekają, że kalkulatory są trudne w obsłudze, a koniec końców i tak będą zmuszeni do wizyty u ubezpieczyciela

Tymczasem obsługa kalkulatora online jest bardzo prosta. Po pierwsze wprowadzamy podstawowe informacje dotyczące pojazdu, dane właścicieli auta i informacje związane z poprzednią polisą. Następnie kalkulator przedstawia ofertę różnych wariantów ubezpieczenia i prosi o wskazanie rodzaju płatności za polisę. W kolejnym kroku wskazujemy parametry wybranej polisy, a na końcu dokonujemy płatności za ubezpieczenie. Finalnie to ubezpieczony decyduje o tym, jak zapłaci za polisę i w jaki sposób ją fizycznie otrzyma. Może to się wiązać z wizytą w danym towarzystwie ubezpieczeniowym, ale nie musi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *