Idziemy do ortodonty

Idziemy do ortodonty

Na pewno nie raz obiło Wam się o uszy pojęcie ortodonta. Ten lekarz powiązany jest z działalnością stomatologa. Ten lekarz – ortodonta – zajmuje się wadami zgryzu. Ci specjaliści są zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

W każdym większym mieście na pewno odnajdziecie gabinetów ortodontów, którzy bardzo chętnie przyjmą Was oraz Wasze pociechy na wizytę. Ortodonta dziecięcy przyjmuje dzieci w najróżniejszym wieku, trzeba jednak zaznaczyć, że do 12 roku życia wizyty są darmowe.

Po trzynastym roku życia wszystkie wizyty są płatne

Niestety takie są reguły przyjmowania tych lekarzy w naszym kraju. Mam nadzieje, że kiedyś to się zmieni i dzieci będą mogły korzystać z darmowych wizyt u tego lekarza specjalisty. Ważnym jest aby to nawet rodzice sami w domu kontrolowali zgryz swoich dzieci. Im wcześniej taka wada zostanie wykryta, tym wcześniej będzie można ją wyleczyć. Przykładem może być mój znajomy. On dopiero po dwudziestym roku życia miał wykrytą wadę i tak późno na kilka lat założono mu aparat. Im szybciej zauważymy u swoich dzieci wadę, tym szybciej udajmy się do specjalisty, którzy zajmie się diagnozowaniem oraz późniejszą profilaktyką. Oczywiście lekarz od razu nie decyduje się na założenie aparatu stałego. Zawsze można spróbować z aparatem, który można wyjąć w danej chwili. Ważnym aby trafić na lekarza który przekona naszą pociechę, że aparat to jednak nie jest nic złego i można go swobodnie nosić. Bowiem wiele dzieci wstydzi się go nosić, bo nie wygląda zbyt estetycznie. Ortodonta dla dzieci musi wytłumaczyć naszemu dziecku po co, jaką korzyść da noszenie aparatu, że będzie miało piękne i proste zęby. Dobrze, że obecnie jest taki dostęp do gabinetów i ortodontów, bowiem kiedyś nie było takich możliwości.

Nie było aparatów, które zakładało się na zęby

Nasi dziadkowie nie mieli takich możliwości, ale na szczęście medycyna poszła do przodu. Więc wykorzystajmy jej możliwości i zadbajmy o to aby uśmiech naszych dzieci był piękny. Mam nadzieje, że traficie na dobrego ortodontę dla Waszych dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *