Zalety węgla w workach

Zalety węgla w workach

Zakup węgla w workach to rozwiązanie, które posiada wiele zalet i w rzeczywistości jest bardziej korzystne niż kupowanie węgla luzem. Węgiel workowany to nie tylko wygoda i możliwość zachowania czystości w kotłowni, ale przede wszystkim realna kontrola ilości posiadanego opału.

Ekonomiczny opał w workach

Praktycznie każdy skład opału posiada w swojej ofercie zarówno węgiel luzem, jak i workowany. Opał w workach posiada wiele – jest wygodny w użyciu, łatwy w przenoszeniu, a w przypadku opakowań foliowych istnieje ponadto możliwość składowania węgla na zewnątrz przez cały rok, bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

Istotną cechą, którą odznacza się węgiel w workach jest ponadto mniejsza ilość miejsca, które zajmuje węgiel – opał można składować na palecie, układając worki jeden na drugim.

Węgiel składowany luzem często jest narażony na niekorzystne warunki atmosferyczna, zwłaszcza opady deszczu czy śniegu – wilgoć w znaczny sposób zaniża wartość i jakość paliw opałowych. Problem ten nie dotyczy węgla workowanego, który zawsze jest suchy i pełnowartościowy.

Godny podkreślenia jest także fakt, że węgla luzem w rzeczy samej nie można dokładnie zważyć w warunkach domowych, kwestia ta nierzadko dotyczy również producentów i dystrybutorów sprzedających materiały opałowe na tony.

W workach można kupić różne rodzaje opału – węgiel kamienny, brunatny, ekogroszek, koks. Worki, w których znajduje się opał posiadają termowentylację, dzięki czemu zapewniona jest odpowiednia cyrkulacja powietrza i opał zachowuje pierwotną wartość przez długi czas – nie wietrzeje, a dodatkowo jest optymalnie chroniony przed wilgocią, słońcem, śniegiem i mrozem.

Opał workowany zajmuje stosunkowo niewiele miejsca i jest bardzo wygodny w użytkowaniu, nie osypuje się, dzięki czemu nie ma problemu z utrzymaniem czystości.

Rozwiązanie to sprawdza się także w przypadku pieców z podajnikiem – uzupełnienie zawartości podajnika za pomocą węgla w workach jest łatwiejsze niż tradycyjne wsypywanie opału za pomocą łopaty.

Sprawdź: https://www.wegielsztygar.pl/pol_m_Wegiel-workowany-169.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *