Ubezpieczenie samochodu zagranicą

Ubezpieczenie samochodu zagranicą

Zanim wyjedziemy zagranicę powinniśmy się upewnić czy posiadamy wszystkie ubezpieczenia samochodowe i rozważyć wykupienie tego rodzaju świadczeń, które pomogą nam w nieoczekiwanych sytuacjach.

W pierwszej kolejności musimy się upewnić czy posiadane przez nas ubezpieczenie OC obowiązuje w państwie do którego się wybieramy. Jest ono honorowane we wszystkich państwach należących do Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Serbii Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Jeśli wybieramy się do innych państw w Europie powinniśmy zaopatrzyć się w Międzynarodowy Certyfikat Ubezpieczenia Komunikacyjnego, czyli tak zwaną zieloną kartę. Dokument ten potwierdza posiadanie przez nas ubezpieczenia OC i chroni przed odpowiedzialność za wszelkie szkody wyrządzone przez nas osobom trzecim. Jeśli nie zadbamy o wykupienie zielonej karty przed wyjazdem będziemy mogli ją nabyć na przejściu granicznym, jednak koszt zakupu znacząco wtedy wzrasta.

Przed wyjazdem warto rozważyć wykupienie dobrowolnego ubezpieczenia autocasco

Ten rodzaj ochrony zapewni nam wypłatę odszkodowania, kiedy samochód ulegnie zniszczeniu w wyniku wypadku z naszej winy. W zależności od wariantu ubezpieczenia będzie też nas chronić, jeśli samochód zostanie skradziony lub uszkodzony w wyniku działań czynników atmosferycznych i zdarzeń losowych takich jak pożar, powódź czy gradobicie. O ile podczas pobytu w Polsce ubezpieczenie tego typu może nie być nam potrzebne, choćby dlatego że na przykład trzymamy samochód na strzeżonym parkingu. O tyle w podróży zagranicznej przyjdzie nam parkować pojazd w miejscach nam nieznanych. Jeśli natomiast mamy wykupioną polisę autocasco powinniśmy dowiedzieć się czy obowiązuje ona poza granicami Polski. Jeżeli nie to żaden kłopot, gdyż każdą polisę możemy rozszerzyć.

Pakiet assistance

Inną formułą ochrony jest assistance, który służyć nam będzie pomocą w przypadku zaistnienia wszelkich sytuacji awaryjnych. Ubezpieczenie tego typu zapewni nam pomoc mechanika w przypadku awarii czy usułgę holowania samochodu. W zależności od tego na jak szeroki zakres ochrony się zdecydujemy możemy liczyć nawet na pomoc prawną i medyczną ze strony firmy ubezpieczeniowej.

Zapraszam na http://www.mtu24.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *