Salon i kuchnia w jednym – pomysły na spójną aranżację

Salon i kuchnia w jednym – pomysły na spójną aranżację

W wielu mieszkaniach czy domach salon obecnie jest łączony z kuchnią. Pozwala to oszczędzać miejsce, jednak dla wielu osób jest również kłopotliwe w aranżacji. Z jednej strony nie chcą oddzielać tych dwóch przestrzeni, obawiając się, że wówczas i salon będzie prezentował się jako zbyt mały, i kuchnia będzie w końcu zbyt ciasna.

Skoro zatem obie przestrzenie pozostają połączone, to jak je właściwie wyposażyć? Czy jest jakiś sposób, żeby wszystko ładnie się komponowało?

Bardzo istotne jest utrzymanie wszystkiego w jednym stylu

Na różnice można sobie pozwolić jedynie w sytuacji, gdy jakieś pokoje są oddzielone – na przykład w salonie króluje styl nowoczesny, a w sypialni prowansalski. Jeśli i salon, i kuchnia są widoczne dla siebie, to muszą być utrzymane w jednym stylu. Oczywiście, najmodniejszy będzie styl skandynawski, który jest jasny i dobrze współgra zarówno z dużymi, jak i małymi przestrzeniami. Wiele osób decyduje się również na styl industrialny, ścianę kuchenną, albo przeciwległą ścianę w salonie pozostawiając ceglaną. Jest to ciekawa kompozycja, choć wszystkie dodatki trzeba później utrzymać w tym stylu. Najmniej sprawdzą się te rodzaje aranżacji, które wymagają prostych mebli i minimalnej wręcz ilości dodatków. W żadnej kuchni – jeśli tylko jest używana – nie da się utrzymać ciągle idealnego porządku i nie wystawiać nic na zewnątrz. Dlatego też na przykład styl minimalistyczny po prostu do takiego wnętrza nie pasuje.

Salon z kuchnią powinien być jednak w jakiś sposób oddzielony

Najprostszy pomysł to użycie wysepki, która będzie służyć do przygotowywania posiłków, a jednocześnie podzieli pomieszczenie na dwie części. Przy wysepce można również ustawić dwa albo trzy krzesła barowe.

W części salonowej dobierzmy podobne dodatki, jak w części kuchennej – to znaczy, jeśli na przykład w kuchni dodatki są fioletowe, albo zielone, to w pokoju kolor ten powinien się pojawić na przykład jako barwa poduszek, albo wzór na firankach. To drobne, ale ważne szczegóły, które sprawią, że całość będzie ze sobą idealnie współgrać.

Przeczytaj też: https://www.dulux.pl/pl/inspiracje/aranzacja-salonu-z-kuchnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *