Pierścionki zaręczynowe - przykład wiecznie żywej tradycji

Pierścionki zaręczynowe – przykład wiecznie żywej tradycji

Choć zaręczyny nie mają jakiegokolwiek znaczenia prawnego, w polskiej tradycyjni pełnią ważną funkcję. Stają się zapowiedzią gotowości do wspólnego życia nic więc dziwnego, że lubimy je celebrować. Można robić to na wiele sposobów, jednym z nich jest zaś uroczyste wręczenie wybrance pierścionka.

Dlaczego pierścionek?

Zastanawiając się nad tym, dlaczego to pierścionki zaręczynowe stały się symbolicznym prezentem cementującym związek i stanowiącym deklarację gotowości do wspólnej przyszłości, musimy cofnąć się nieco wstecz. Dziś biżuteria jest dostępna praktycznie dla każdego i bez względu na okoliczności, należy jednak mieć na uwadze to, że nie zawsze tak było. Przez lata była ona jednym z symboli zamożności. Stanowiła rzeczywistą materialną wartość, nic więc dziwnego, że była też chętnie przyjmowana. W momencie zrękowin wypadało dać wybrankowi coś cennego, co podkreślałoby podniosłość chwili, pierścionek zaś znakomicie sprawdzał się w tej roli.

Największe zalety pierścionków zaręczynowych

Dziś rola biżuterii się zmienia, a wysoka pozycja społeczna nie musi być już akcentowana poprzez odpowiedni dobór kamieni szlachetnych. A jednak nieustannie sięgamy po pierścionki, aby za ich pośrednictwem podnosić wagę zaręczyn. Z czego może to wynikać? Wydaje się, że dziś kluczowe znaczenie mają do odegrania walory wizualne biżuterii. Owszem, dziś nie komunikuje już ona otoczeniu tego, że nasza pozycja materialna jest silna. Moda na nią wydaje się jednak wieczna.

Pierścionek, podobnie jak kolczyki i różnego rodzaju bransoletki, jest wykorzystywany choćby do tego, aby zaakcentować konkretny element stroju. Biżuteria potrafi również wpływać na to, jak jesteśmy postrzegani podkreślając pewne atuty naszego wyglądu, a jednocześnie tuszując to, co pozostawia nieco do życzenia. Warto zwrócić również uwagę na to, że często biżuteria wyraża nasz charakter, a wśród wielu stylów, w jakich jest utrzymana, każdy może znaleźć ten, który uzna za swój ulubiony.

Pierścionek – ale jaki

Gdy mówimy o pierścionkach zaręczynowych musimy pamiętać przede wszystkim o tym, że te dobrane z największą starannością, będą zdobić palec ukochanej przez lata. Nic więc dziwnego, że pomimo zmieniających się modowych trendów, w tym wypadku stawia się przede wszystkim na klasykę (przykład tutaj) podkreślając jej znaczenie. Zasada mniej znaczy więcej znajduje tu zastosowanie, a jej przestrzeganie jest najlepszym sposobem na udany wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *