Piękne stopy na wakacje

Piękne stopy na wakacje

O ile zimą nasze stopy mogły być traktowane trochę po macoszemu, przykryte grubą skarpetą i ciepłymi butami, tak latem pogoda sprzyja odkryciu tej części ciała. Jeśli chcesz czuć się komfortowo, to warto zadbać przed sezonem wakacyjnym o wygląd swoich stóp. Chyba nie chcesz rezygnować z japonek i modnych sandałów na rzecz zakrytych adidasów albo, co gorsza, botków.


Wakacyjny pedicure możesz wykonać w salonie, a za taką usługę w większych miastach zapłacisz przynajmniej 80 zł. Weź również pod uwagę, że wiele innych kobiet tak samo jak ty postanowiło doprowadzić swoje stopy do porządku, dlatego warto umówić się na wizytę z większym wyprzedzeniem czasowym. Zrelaksuj się na fotelu i oddaj swoje stopy w ręce specjalistek, które mogą zaproponować pedicure tradycyjny albo pedicure hybrydowy.

Możesz również wykonać manicure sama w domowym zaciszu

Pamiętaj, że pedicure to nie tylko równo nałożony lakier na paznokciach, ale przede wszystkich wypielęgnowane, miękkie stopy. Jak się do tego zabrać?

Przede wszystkim, zacznij od zmycia lakieru, jeśli aktualnie masz pomalowane paznokcie. Następnie, spiłuj paznokcie na prosto, aby zapobiec wrastaniu się paznokci. Możesz także obciąć paznokcie obcinarką, a dopiero później spiłować je do prostego kształtu. Żeby uniknąć zadzierania się paznokci, wypoleruj powierzchnię paznokci polerką.

Zmorą wielu kobiet są popękane pięty. Aby poradzić sobie z tym problemem namocz stopy w wodzie z oliwką lub mydłem przez kilkanaście minut. W międzyczasie zabierz ze sobą do łazienki książkę lub magazyn, żeby nie nudzić się, kiedy zmiękczasz skórę stopy. Po odczekaniu kilkunastu minut, wysusz stopy ręcznikiem. Aby usunąć zrogowaciały naskórek, użyj tarki.

Następnie – wracamy do paznokci.

Skórki potraktuj oliwką, po czym odsuń je drewnianym patyczkiem. Ostatnim etapem jest malowanie paznokci – zadbaj o wygodę, używając separatora. I voilla! Możesz cieszyć się pięknymi, zadbanymi stopami.
Taki rytuał domowego pedicure należy powtarzać najlepiej raz w miesiącu, a do tego jak najczęściej używać kremów nawilżających do stóp, zwłaszcza do pięt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *