Motywowanie pracowników – nagroda jubileuszowa

Motywowanie pracowników – nagroda jubileuszowa

Dostosowanie motywacji do potrzeb pracowników jest skuteczną metodą na stworzenie doskonałej kadry. Sposobów motywowania jest bardzo wiele. Ostatnio dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju benefity. Ale to tylko jedna z możliwości.

Prywatni pracodawcy na różne sposoby starają się nie tylko zachęcać do bardziej efektywnej pracy, ale także do tego, aby pracownicy wiązali swoje życie zawodowe z jedną firmę na długie lata. Wprowadzają więc do regulaminów pracy nagrody jubileuszowe.

Nagroda jubileuszowa – jeden ze sposobów motywowania pracowników

Każdy przedsiębiorca powinien zachęcać swoich pracowników nie tylko do bardziej efektywnej pracy, ale także do podnoszenie posiadanych kwalifikacji. Cele te można osiągnąć przede wszystkim poprzez rozbudowany system nagród. Mogą to być zarówno premie, podwyżka pensji jak też awans. Formą nie tylko motywowania, ale także nagradzania pracowników jest nagroda jubileuszowa. Nagroda jubileuszowa może też być zachętą do tego, aby pracownicy związali się z firmą na dłużej. Zasady przyznawania premii jubileuszowej mogą być bardzo różne. Można je wręczać zarówno długoletnim pracownikom – na przykład po pięciu latach pracy w firmie – jak również z okazji jubileuszu firmy. Nagrodę jubileuszową może otrzymać tylko jeden pracownik, może też zostać wręczona większemu gronu pracowników. Powinna być przyznawana za szczególne osiągnięcia. Najczęściej przyznaje się ją za długi staż pracy.

Nagroda jubileuszowa – czy każdy może ją otrzymać?

Nagrody jubileuszowej przewidziane są dla określonych grup zawodowych, między innymi pracowników ze strefy budżetowej. Taki sposób nagradzania pracowników nie jest bowiem obowiązkiem pracodawcy. Bardzo duża liczba prywatnych pracodawców decyduje się jednak na przyznawanie swoim pracownikom nagród jubileuszowych. Jest ona bowiem zachętą do długiego związania się z przedsiębiorstwem.

Nagroda jubileuszowa to jedna z możliwości nagradzania pracowników, którzy są szczególnie zasłużeni dla danej firmy. Korzystają z tej możliwości także prywatni pracodawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *