Kredyt gotówkowy formalności

Kredyt gotówkowy formalności

Kredyt gotówkowy to stosunkowo przyjazne narzędzie bankowe, chętnie zresztą wykorzystywane przez wielu polaków. Kredyty gotówkowe w bankach są proste, przejrzyste i łatwo je zaciągnąć.Przed podjęciem kredytu gotówkowego, warto zastanowić się jaka suma pieniędzy zaspokoi nasze potrzeby lub oczekiwania. Kredyt gotówkowy co należy pamiętać, kosztuje. Im więcej pieniędzy pożyczmy, tym więcej dodatkowych odsetek będziemy musieli zwrócić do banku. Im dłużej zdecydujemy się płacić kredyt, tym on będzie dla nas droższy. Dlatego staranne rozważenie jego wysokości, jest najlepszym sposobem, aby zabezpieczyć się przed spłacaniem kwot, które nie są nam pilnie potrzebne.

Zanim weźmiemy kredyt, powinniśmy też porównać oferty wszystkich banków, legalnie działających na Polskim rynku. Większość z nas instynktownie wybiera kredyt w banku, w którym posiada już rachunek bankowy. Tymczasem istnieją oferty kredytów z promocyjnym oprocentowaniem, które mogą być dalece korzystniejsze dla nas niż zwykły kredyt w rodzimym banku.

Kiedy już dokonamy wyboru, jesteśmy zmuszeni do skompletowania dokumentów, które są niezbędne do wnioskowania o kredyt. Przede wszystkim musimy oczywiście posiadać dowód osobisty. Ten pozwoli bankowi zweryfikować naszą tożsamość i sprawdzić, czy nasze nazwisko nie figuruje w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli bowiem nasze dane są w tej ewidencji, to możemy się spodziewać kłopotów związanych z podjęciem kredytu. Kolejnym krokiem jest zgromadzenie zaświadczeń, które udowodnią bankowi, że jesteśmy w stanie spłacić swój kredyt w czasie, w jakim się do tego zobowiązaliśmy. Chodzi tu o zaświadczenie o zarobkach, jeśli mamy umowę na czas nieokreślony, odcinek renty lub emerytury, a w przypadku przedsiębiorców, prowadzących samodzielną działalność gospodarczą – komplet dokumentów firmy oraz książkę przychodów i rozchodów. Bank może też zażądać zeszłorocznego zeznania PIT, a także zaświadczenia z Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, że nie zalegamy tam ze składkami i podatkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *