Kompletujemy wyprawkę dla psa

Kompletujemy wyprawkę dla psa

Na przybycie nowego lokatora musimy dobrze się przygotować. Zanim pies pojawi się w naszym domu wybierzmy się na zakupy do najbliższego sklepu zoologicznego.

Artykuły dla psów, które trzeba kupić wcześniej

Artykułem pierwszej potrzeby jest karma. Oczywiście można dla psa gotować samemu, ale pochłania to dużo czasu. O wiele wygodniej jest wybrać suchą lub mokrą karmę ze sklepu. Pamiętajmy, że w sklepach zoologicznych można kupić specjalną karmę dla szczeniąt i psów dorosłych. Artykułem pierwszej potrzeby jest także miska, a w zasadzie to dwie: na karmę i wodę. W sklepach do wyboru są miski wykonane z różnych materiałów oraz mające różną wielkość. Pamiętajmy, aby dobrać wielkość miski do wielkości psa. Dobrym pomysłem jest kupienie dla psa dużej rasy misek na stojaku. Obowiązkowo musimy kupić psu obrożę i smycz. Obroże dla psów mogą być skórzane albo parciane. Wybierając ją zwróćmy uwagę, aby jej wielkość i szerokość była dostosowana do wielkości psa. Zamiast obroży można wybrać szelki. W przypadku psów małych ras często sprawdzają się one nawet lepiej niż obroże. Zanim pies przybędzie do naszego domu kupmy mu również posłanie oraz zabawki. Dla szczeniaka przydadzą się różnego rodzaju gryzaki.

Artykuły dla psów, które można kupić za jakiś czas

Nie wszystkie artykuły dla psów musimy kupować zanim w domu pojawi się pies; są takie, które można kupić, gdy pies będzie już z nami. Do takich należą między innymi akcesoria do pielęgnacji. Nic się nie stanie, gdy szczotkę, grzebień czy zgrzebło kupimy za kilka dni. Podobnie na dzień dobry nie będzie nam potrzebny szampon. Wielu właścicieli psów małych ras chętnie kupuje dla nich ubranka. W okresie zimowym mogą się one bardzo przydać psom, które mają krótką sierść. Warto też pamiętać, że są psy, dla których koniecznie należy kupić spinki do włosów. Ten gadżet jest potrzebny między innymi yorkshire terierom. W okresie lata bardzo przydatnym gadżetem jest mata chłodząca dla psów.  Zmotoryzowani właściciele psów powinni rozważyć zakup maty zabezpieczającej siedzenie przed zabrudzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *