Kominki kaflowe – elegancja w nowoczesnych wnętrzach

Kominki kaflowe – elegancja w nowoczesnych wnętrzach

Kominki kaflowe kojarzą się wszystkim raczej z przeszłością. W tej chwili bowiem możemy je oglądać w muzeach, jak zdobią przeróżne, ciekawe miejsca – zamki, pałace czy kamienice. Nie można im odmówić wspaniałej prezencji – dlatego właśnie jeśli tylko ktoś pragnie je posiadać również w swoim wnętrzu zaaranżowanym w stylu nowoczesnym, nie będzie się musiał wstydzić. Jest wiele sposobów, by stały się wspaniałą ozdobą! Najpopularniejszy obecnie styl to zresztą styl skandynawski, który świetnie będzie się komponował z kominkami kaflowymi.

Co warto wiedzieć o nich i jakie konkretnie wybrać?

Kominki kaflowe nie są dostępne w sklepach – trzeba je jakoś zamontować na miejscu, a zatem poprosić specjalistę o to, żeby je przygotował. Najlepiej będą wyglądały w rustykalnych wnętrzach, gdzie można użyć stonowanych kafelków. Taki kominek będzie się wspaniale prezentował w kuchni, jadalni czy w salonie, ale także i w sypialni. Znakomicie i długo oddaje on ciepło do otoczenia, ponieważ kafelki nagrzewają się i są ciepłe nawet długo po tym, gdy wygasimy już płomień wewnątrz paleniska.

Kominki kaflowe nie muszą być zresztą prawdziwymi kominkami – można w dokładnie ten sam sposób obłożyć biokominek, jeśli tylko ma się na to ochotę. Są to kominki najbezpieczniejsze, choć niestety nie dają tyle ciepła co zwykłe ich wersje. Za to nie trzeba wcale myśleć gdzie wyrzucać popiół czy jak zamontować komin wentylacyjny – biokominki go nie potrzebują i nie wytwarzają popiołu ani zapachu.

Nowoczesne kominki kaflowe mogą mieć różne formy i wielkości.

Niekoniecznie musi to być nawet kominek, który przylega do ściany – może to być wersja wolnostojąca, zamontowana w dowolnym miejscu salonu. W większych domach można sobie pozwolić na kominek z dodatkiem – na przykład w postaci siedziska z boku, na którym można się rozłożyć i rozkoszować ciepłem płynącym z płytek. Opcji jest tyle, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojego domostwa – wystarczy tylko nieco się rozejrzeć. Choćby w sklepach internetowych, jak https://kratki.com/sklep/pl/category/15/piece/17/piece-kaflowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *