Kilka słów o kredytach bankowych dla nowych firm

Kilka słów o kredytach bankowych dla nowych firm

Podstawową usługą oferowaną przez banki jest udzielanie kredytów. Kredyt w banku mogą otrzymać nie tylko osoby prywatne, ale także firmy. Jaka jest oferta kredytowa przygotowana przez banki dla firm?

Jakie szanse na kredyt mają nowe firmy?

Udzielanie kredytów to dla banku pewnego rodzaju ryzyko. Jest ono tym większe, im firma krócej jest obecna na rynku. Stąd też liczba banków, które zdecydowane są na udzielenie kredytu firmie, która działa na rynku bardzo krótko nie należy do zadań łatwych. Nie oznacza to jednak, że takich banków nie ma. Jest co najmniej kilka banków w Polsce, które w swojej ofercie mają specjalne kredyty dla nowych firm. W bankach, które mają w swojej ofercie specjalne kredyty dla nowych firm, ich właścicieli nie czeka zbyt restrykcyjne podejście ani też mnóstwo formalności. Niektóre banki wręcz specjalizują się w kredytach dla nowych firm; ich oferta z reguły jest atrakcyjna pod pewnymi jednak warunkami. Bardzo często szans na otrzymanie takiego kredytu nie mają ci przedsiębiorcy, którzy ograniczając firmowe wydatki nie zdecydowali się na założenie w danym banku firmowego konta.

Jak wysoki kredyt mogą dostać nowe firmy?

W przypadku nowych firm – za takie banki uznają te, które działają nie dłużej jak sześć miesięcy – maksymalna kwota, którą bank jest skłonny pożyczyć wynosi 30 tysięcy złotych. Maksymalny okres, na który kredyt może zostać udzielony to 84 miesiące czyli 7 lat. W przypadku tego kredytu przedsiębiorca mogą liczyć na to, że bank nie pobiera od przyznanej kwoty kredytu prowizji. Jest to więc jedna z bardziej ciekawych ofert na rynku. Oferta jest o tyle interesująca, że z wnioskiem o kredyt ten mogą zwrócić się do banku przedsiębiorcy, którzy dopiero rozpoczęli swoją działalność, kredyt jest dostępny od pierwszego dnia działalności. Oczywiście tylko pod warunkiem, że firma posiada zdolność kredytową.

Jak wziąć kredyt?

Formalności związane z kredytem dla nowych firm można załatwić tradycyjnie w placówce banku. Banki, które mają w ofercie kredyty dla nowych firm umożliwiają złożenie wniosku kredytowego również przez internet. Z tej możliwości korzystają przedsiębiorcy, którzy nie chcą tracić czasu na dojazd do banku i stanie czasem w długiej kolejce do okienka. Wniosek o kredyt przez internet można wypełnić w dowolnej chwili siedząc wygodnie w biurze bądź we własnym domu. Przyznany kredyt uruchamiany jest kodem SMS.

Dzięki kredytom bankowym wiele firm może w ogóle działać na rynku. Z oferowanych przez działające w Polsce banki kredytów w bardzo dużym stopniu korzystają małe i średnie firmy.

Dodatkowe informacje znajdziesz pod adresem https://www.mbank.pl/firmy/kredyty/na-start/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *