Jak skutecznie pielęgnować rzęsy?

Jak skutecznie pielęgnować rzęsy?

O kobiecych oczach mówi się często jako o tej części ich ciała, która może wskazać drogę ku duszy. Nic więc dziwnego, że i same panie starają się nadać im blasku. Jeśli jednak oczy mają zachwycać i inspirować, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja rzęs. Ta często budzi spore wątpliwości, warto więc zadać sobie pytanie o to, na jakie aspekty z nią związane należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

Co osłabia rzęsy?

Jeśli chcemy dbać o rzęsy w odpowiedni sposób, musimy mieć też świadomość tego, że istnieją czynniki, które w szczególny sposób je osłabiają. Nie jest ich wcale mało. Najczęściej wspomina się o ich wieku, wraz z końcem fazy ich życia stają się one bowiem bardziej suche i podatne na wypadanie. Bywa jednak i tak, że sami wpływamy na ich niekorzystny wygląd. Najczęściej popełnianym błędem jest rezygnacja ze zmywania makijażu lub wykonywanie tej czynności z wykorzystaniem nieodpowiednich środków. Sam makijaż rzęs również stanowi dla nich poważne obciążenie zwłaszcza, jeśli jest dość ciężki.

Poznaj zalety odżywek

Pielęgnacja rzęs jest możliwa na wiele sposobów, jeśli więc w pierwszej kolejności stawiamy na te, które można wykorzystać bez konieczności odwiedzania kosmetyczki, najlepiej przetestować olej rycynowy. Jest on znany ze swoich właściwości scalających i znakomicie regeneruje włoski. Co więcej, jego regularne stosowanie sprawia, że stają się one grubsze i ciemniejsze. Niestety, olejek rycynowy jest dość rzadki, często więc spływa z rzęs, a do tego może podrażniać spojówki.

Rozwiązaniem znacznie bezpieczniejszym są więc specjalne odżywki tworzone przez koncerny kosmetyczne właśnie po to, aby dbanie o rzęsy było jeszcze skuteczniejsze. Te nie tylko pozwalają na odżywianie włosków, ale również mogą przyspieszać tempo ich wzrostu. Oczywiście, nie wszystkie są tak samo skuteczne, a o tym, czy spełnią nasze oczekiwania, w znacznym stopniu decyduje ich skład. Podczas zakupów najlepiej więc sięgać poi te, które posiadają kwas hialuronowy, glikoproteiny stymulujące mieszki włosowe, pantenol, ekstrakty roślinne oraz biotynę i witaminę B12, te ostatnie bowiem sprawiają, że zahamowany zostaje proces wypadania włosków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *