Jak obliczyć OC?

Jak obliczyć OC?

Posiadanie aktualnej polisy OC to obowiązek właściciela samochodu, bez względu na to, czy jest to auto użytkowane, czy też garażowane, np. ze względu na poważną awarię lub uszkodzenie.


Brak polisy OC może skutkować nałożeniem kary przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, warto pamiętać, że kary mogą okazać się bardzo uciążliwe i dotkliwe dla właściciela samochodu.

Weryfikacja składki OC

Ubezpieczenia OC, jak nietrudno zauważyć, różnią się przede wszystkim wysokością składki. W dużej mierze wynika to z wewnętrznej polityki firmy ubezpieczeniowej, warto jednak pamiętać, że istnieje także szereg dodatkowych czynników, które w bezpośredni i istotny sposób wpływają na wysokość składki OC. Więcej na https://www.mtu24.pl/direct/forms/calculation/newKom/CalculationRegisterS1.seam

Analizując tę kwestię warto przyjrzeć się aplikacji internetowej, jaką jest prosty w obsłudze kalkulator OC, umożliwiający samodzielne obliczenie składki obowiązkowego ubezpieczenia.

Każdy, kto zamierza skorzystać z tego narzędzia, powinien przygotować istotne informacje dotyczące ubezpieczanego auta, jak również najważniejsze dane osobowe. W celu uzyskania informacji o wysokości ubezpieczenia OC, należy wprowadzić w odpowiednie rubryczki informacje dotyczące roku produkcji, marki oraz modelu auta, a także pojemności silnika i typu nadwozia. Niezbędne jest także wskazanie podstawowych danych osobowych, z uwzględnieniem okresu posiadania prawa jazdy, czasu bezszkodowej jazdy lub ilości ewentualnych szkód komunikacyjnych, które miały miejsce w ostatnich pięciu latach. Po wpisaniu wszystkich danych wystarczy kliknąć w ikonkę „oblicz OC”, by otrzymać przypuszczalną wartość ubezpieczenia OC dla konkretnego pojazdu.

AC

Osoby, które dodatkowo chcą skorzystać z dobrowolnego ubezpieczenia AC, łącząc obydwa produkty, czyli OC i AC, mogą obliczyć należną składkę korzystając z równie wygodnego i prostego w obsłudze kalkulatora OC/AC.

Godny podkreślenia jest fakt, że opłaty za ubezpieczenia komunikacyjne można regulować w postaci jednorazowej wpłaty lub rozłożyć na dwie raty, regulowane co sześć miesięcy. Posiadanie polisy OC jest obowiązkowe, w związku z czym ubezpieczenie jest odnawiane po upływie roku, warto jednak pamiętać, że w dowolnym momencie można zerwać umowę i skorzystać z oferty konkurencyjnego ubezpieczyciela, który oferuje atrakcyjniejsze warunki ubezpieczenia OC.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *