Inwestycje w medycynę

Inwestycje w medycynę

Inwestycje w rozwój medycyny, to jeden z najpoważniejszych i najbardziej zasadnych wydatków, jaki można sobie wyobrazić. Dlatego właśnie w ramach projektu „Nauka ratuje życie” podjęte zostały inwestycje, które w zasadniczy sposób zwiększają nasze bezpieczeństwo i pozwalają jeszcze bardziej korzystać z osiągnięć naukowych w służbie medycyny.

Pierwszym efektem tego projektu jest powstanie Centrum Naukowo Przemysłowego

Zostało ono stworzone wraz z Centrum Onkologii-Instytutem im. Marii Curie Skłodowskiej. Jednocześnie powstał Oddział Badań Wczesnych Faz. To pierwszy i jak na razie jedyny taki ośrodek w Polsce, w którym naukowcy są w stanie brać czynny udział w pracach nad rozwojem nowych leków na tak wczesnym etapie. Niewątpliwą zaletą ośrodka jest to, że jest on dostępny i otwarty dla właściwie każdej instytucji czy firm, która wyraziłaby gotowość rozwijania nowatorskich i eksperymentalnych terapii w naszym kraju. W samym ośrodku realizowane będą następujące badania: „Pierwsze podanie u człowieka”, badania typu proof-of-concept, wymagające ścisłego monitorowania farmakokinetyki lub farmakodynamiki, a także te badania, które są prowadzone pod kątem biorównoważności leków.

Olbrzymim atutem ośrodka jest niezwykle doświadczony i wykwalifikowany zespół badaczy

Nie tylko potrafią oni skorzystać z najnowszych technologii, ale też są w stanie przekazać swoją wiedzę innym specjalistom. Już w trakcie działania w pierwszym roku pracy, ośrodek zrealizował dziesięć badań klinicznych, których koszt wynosił około dziesięciu milionów. W badaniach wzięło udział aż stu dwudziestu pięciu pacjentów. Badania te pozwalają nie tylko rozwijać gospodarkę bazującą na wiedzy, ale też drenować nowe dziedziny nauki przy wykorzystaniu najnowszego know – how. Cały proces odbywa się z korzyścią zarówno dla pacjentów, jak i też oczywiście lekarzy specjalistów. Ci pierwsi są leczeni za pomocą najnowszych technologii i terapii, a ci drudzy są w stanie w stopniu przyśpieszonym poszerzyć swoje umiejętności i bardzo szybko nabrać nowych doświadczeń.

Zainteresował Cię ten tekst? Zobacz więcej na https://www.naukaratujezycie.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *