Dlaczego innym idzie lepiej?

Dlaczego innym idzie lepiej?

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że tytułowe pytanie jest dość nietypowe. W końcu jakim prawem zakładam w ogóle, że innym idzie lepiej niż Tobie? Może jestem w błędzie? Może innym idzie zdecydowanie gorzej a Ty jesteś liderem rynku?- Jeżeli tak to dlaczego siedzisz teraz przed komputerem i czytasz mój wpis zamiast delektować się swoim sukcesem?

Zakładam, że skoro czytasz ten wpis to utożsamiasz się z problemem jaki zawarłem w tytule, zapewne Twojej konkurencji idzie coraz lepiej a Ty czujesz, że stoisz w miejscu, albo co gorsza cofasz się. Niestety tak to już jest, że kiedy nad sobą nie pracujemy to później mamy problemy.

Ćwiczenia?

Jestem brodaty i mam siedzącą pracę, na każdym więc kroku zauważam, że jeżeli tylko pozwolę sobie gdziekolwiek na lenistwo zaraz odbija się to na mnie ze zdwojoną siłą. Jeżeli rano nie pójdę do piekarni zapewne później mogę sobie tylko pomarzyć o moich ulubionych bułkach. Jeżeli nie ogolę się przez kilka dni cóż… Naprawdę nie wyglądam najlepiej. Tak samo jest z ćwiczeniami.

Czy jest ktoś kto może uczciwie powiedzieć, że lubi ćwiczenia fizyczne? Z pewnością są takie osoby, jednak ja do tych osób zdecydowanie nie należę. Nie lubię się wysilać, wolę pracować umysłowo i nie lubię się przemęczać, ogólnie jestem wygodnicki. Jeżeli jednak przez kilka dni nie będę rano biegał później nie ma takiej siły, żeby mnie do tego zagonić, znów muszę stopniowo się przestawiać. Taka już nasza siła przyzwyczajeń – szczególnie tych złych.

Szkolenia?

Podobnie do ćwiczeń fizycznych mają wszystkie inne, takie dajmy na to szkolenie trenerskie – dla wielu osób może wydawać się kompletną bzdurą. Po co przedsiębiorca miałby jednocześnie iść na szkolenie biznesowe? Mają go tam nauczyć biznesu? Tego, który już prowadzi z licznymi sukcesami? Oczywiście rozumiem, że są osoby, które mają właśnie tego typu podejście, warto jednak pamiętać, że rynek nie śpi a konkurencja czuwa. W momencie kiedy my śmiejemy się z amerykańskich wynalazków nasi konkurenci wprowadzają nowe pomysły i tworzą swój biznes jeszcze bardziej przystępnym dla klientów. Lepiej zbyt długo o tym nie myśleć, bo jeszcze okaże się, że zostaliśmy naprawdę daleko w tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *