Dbanie o stopy latem – co robić?

Dbanie o stopy latem – co robić?

Nadchodzą cieplejsze dni, a w związku z tym kobiety coraz chętniej będą odsłaniać swoje ciało i wystawiać je na działanie promieni słonecznych. Dla wielu osób przygotowania do lata zaczynają się już na kilka miesięcy przed pierwszymi upałami.

Niektórzy przechodzą na dietę, która pozwoli zgubić zbędne kilogramy i zaprezentować wyrzeźbioną sylwetkę na plaży. Inni starają się zadbać o skórę, aby była jedwabiście miękka i nawilżona.

Bardzo istotną kwestią są również stopy

Buty z odkrytymi palcami odsłaniają wszelkie niedoskonałości, dlatego paznokcie muszą wyglądać nieskazitelnie. W okresie letnim warto więc zadbać o piękny pedicure. Można go wykonać w salonie kosmetycznym pod okiem profesjonalistki lub w domowym zaciszu. Trzeba jednak pamiętać, że samo pomalowanie paznokci nie wystarczy. Piękny kolor z pewnością ożywi stopę i nada jej niepowtarzalnego uroku, ale doskonały efekt osiągniemy tylko wtedy, gdy wypielęgnowana będzie cała stopa. Powinniśmy więc zadbać o nawilżenie stóp i złuszczenie zrogowaciałego naskórka na piętach. Te zabiegi są ważne szczególnie po zimie, kiedy na kilka miesięcy zapominamy o pielęgnacji. Do tego celu można wykorzystać specjalne skarpety złuszczające. Kolejny etap to usunięcie zbędnego owłosienia.

Depilacja to wyjątkowo ważny element dbania o stopy

Wiele kobiet wstydzi się włosków rosnących na grzbiecie stopy lub na palcach. Nie jest to jednak powód do zmartwień. Jest to naturalne miejsce występowania owłosienia, a u niektórych osób jest ono bardziej obfite niż u innych. Wiąże się to z różnicami indywidualnymi, które występują u poszczególnych ludzi. Włosków na stopach można pozbyć się w bardzo łatwy sposób, podobnie jak owłosienia na całym ciele. Do tego celu wykorzystuje się zwyczajną maszynkę, która czasem wywołuje jednak podrażnienia. Osoby z bardziej wrażliwą skórą z pewnością docenią depilację chemiczną, która jest bezbolesna i pozostawia skórę gładką na dłużej. Dobrym rozwiązaniem jest również zabieg laserowy, który usuwa włoski na stałe. Jest to jednak z pewnością najdroższa metoda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *