Czy biokominek daje ciepło?

Czy biokominek daje ciepło?

W ostatnim czasie można zauważyć rosnące zainteresowanie rozwiązaniem, jakim są biokominki. Często można spotkać się z pytaniem, czy biokominek daje ciepło?

Rzeczywistość dowodzi, że bokominek, stworzony jako alternatywa dla tradycyjnych kominków, to propozycja korzystna pod każdym względem – zarówno ekologicznym, jak i stricte technicznym. Przeciętnie rozwiązanie to zapewnia tyle samo ciepła, co grzejnik.

Rodzaje biokominków

Biokominki, w przeciwieństwie do rozwiązań tradycyjnych, nie wymagają rąbania i noszenia drewna, ani nieustannego pilnowania ognia w palenisku – są to wygodne w użyciu i funkcjonalne rozwiązania, zapewniające ogrzewanie za pomocą energii elektrycznej, gazu, a nawet nowoczesnego bioetanolu, czyli paliwa produkowanego na bazie alkoholu, dostępnego w postaci żelu lub płynu. Żele są dostępne w postaci specjalnych wkładów, natomiast płyny w butelkach – rozwiązania te należy zainstalować w biokominkach.

Z założenia biokominki pełnią funkcję dekoracyjną, nie mniej jednak wiele osób traktuje je jako narzędzie zapewniające ogrzewanie salonu lub pomieszczenia, w którym zostały zainstalowane.

Wśród propozycji znaleźć można biokominek na ścianę, biokominki wolnostojące, a nawet montowane w meblach, głównie w stołach.

Ogólnie rzecz ujmując, biokominek może być zamontowany w dowolnym miejscu, ponieważ jest to rozwiązanie, które nie wymaga specjalnych instalacji ani zezwoleń, są one wykonywane przede wszystkim z trwałych i odpornych na czynniki zewnętrzne materiałów, m.in. ze szkła, stali, kamienia, ceramiki oraz płyty MDF.

Na rynku znaleźć można biokominki różniące się wielkością i mocą, otwarte i zamknięte, proste i designerskie, dzięki czemu bez problemu można znaleźć optymalne rozwiązanie zarówno pod względem cenowym, jak i estetycznym.

Nietrudno zauważyć, że biokominki o większej mocy sprawdzą się jako narzędzie służące do ogrzewania pomieszczenia, natomiast w przypadku mniejszej mocy – spełniają wyłącznie funkcję estetyczną.

Niepodważalną zaletą jest to, że montaż biokominka nie wymaga żadnych zezwoleń ani dodatkowych instalacji kominowych, a co ważniejsze, bez problemu można je zamontować praktycznie w każdym pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *